Stari recepti

DENNISE  

član od: 15.6.2006

sporočila: 3

tema odprta - 20. okt 2006 15:24 | ogledi: 3.941 | odgovori: 5

NUJNO POTREBUJEM RECEPT ZA NEKO STARO - DOMAČO JED S CELJSKEGA OBMOČJA, NPR. KAJ SO JEDLI CELJSKI GROFJE.

HVALA V NAPREJ.

DENNISE

DENNISE

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

20. okt 2006 18:34

Živeli so v 14. in 15. stoletju, torej gre za pozni srednji vek. Verjetno je v kaki literaturi omenjena tudi njihova jedača, skoraj gotovo je za to obdobje znano, kaj so jedli v samostanih. Drugače pa se obrni na Celjski muzej, ti bodo rade volje pomagali... Škoda, ker imam vso literaturo na voljo v službi, pa potrebnega bi bilo precej brskanja. PS Pa piši z malimi črkami, velike pomenijo, da kričiš. Tega pa ne maramo. Aja, pa še to, prehrana celjskih grofov se je močno razlikovala od prehrane običajnih ljudi, za slednjo bi lahko prej trdili, da je značilna za celjsko področje. Pa škoda, ker si viteške in ostale srednjeveške igre že zamudila. Sporočilo je spremenil(a) Loni dne 20. okt 2006 18:38:32

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

20. okt 2006 19:43

Tole se bo malo blesavo bralo, se mi zdi, ampak v knjigi Lepi janičar (Rado Murnik), je na enem mestu prav lepo opisano in našteto, kaj so jedli na eni pojedini na gradu. Receptov sicer ni zraven, so pa že jedi dovolj zanimive in zelo plastično predstavljene. LP cervus

titta  

član od: 28.9.2006

sporočila: 1056

20. okt 2006 21:38

zabeljeni hmeljevi vršički mlade hmeljeve vršičke, mehke in sočne očistimo po sistemu beluševm skuhamo v slanem kropu, odcedimo, zabelimo z drobtinami malce zarumenelimi na maslu. titta

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

21. okt 2006 18:53

hehe, elaphus, meni se pa bere kot super ideja:) Nekaj takeih pojedin lahko najdeš tudi v stripih Lakotnik in zvitorepec in trdonja v zgodbicah, ko so bili v srednjem veku, tam so celo narisane:) Samo se mi zdi, da oni vedno in povsod jejo to, kar ima Lakotnik oz. verjetno v realnem življenju Miki Muster najrajši:) Cmoke in pečenko:) Veri

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

22. okt 2006 13:01

Meni je pri srednejveških pojedinah najbolj smešno to, ker ti jih postrežejo na moderen način. če sse že grejo, naj se grejo prav. Kdo pa je takrat poznal jedilni pribor v takšni obliki kot mi danes. Sem pa bila na eni čez mejo na avstrijskem Koroškem, tam pa je bilo tisto ta pravo... Se je cedilo z vseh koncev in smo bili kar celi za v stroj, ko smo prišli domov. Loni Makaroni

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti